رای شعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری درباره ابطال اخطاریه

از ویکی حقوق
نسخهٔ تاریخ ‏۲۱ اکتبر ۲۰۲۳، ساعت ۱۰:۱۷ توسط Itbot (بحث | مشارکت‌ها) (صفحه‌ای تازه حاوی «{{جعبه اطلاعات رای شعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری|شماره دادنامه=۹۳۰۹۹۷۰۹۰۵۶۰۰۲۵۶|تاریخ دادنامه=۱۳۹۳/۰۳/۰۵|نوع رأی=رأی شعبه|شعبه=شعبه ۱ دادگاه تجدید نظر استان تهران|قاضی=آشورلو{{سخ}}غلامرضا مولابیگی{{سخ}}محمدناصر فرجی|موضوع=ابطال اخطاریه|گروه...» ایجاد کرد)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)
پرش به ناوبری پرش به جستجو
رای شعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری شماره ۹۳۰۹۹۷۰۹۰۵۶۰۰۲۵۶
شماره دادنامه۹۳۰۹۹۷۰۹۰۵۶۰۰۲۵۶
تاریخ دادنامه۱۳۹۳/۰۳/۰۵
نوع رأیرأی شعبه
نوع مرجعشعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری
شعبهشعبه ۱ دادگاه تجدید نظر استان تهران
گروه رأیاداری
موضوعابطال اخطاریه
قاضیآشورلو
غلامرضا مولابیگی
محمدناصر فرجی

رای شعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری درباره ابطال اخطاریه: ابطال اخطاریهای که متضمن حکمی نبوده و در مقام ابلاغ مصوبه یا تصمیم است، قابل رسیدگی و استماع در دیوان نمیباشد.

رأی شعبه بدوی دیوان عدالت اداری

نظر به این که با عنایت به مراتب فوق البیان و این که شاکی ابطال نامه که اخطاریه است از سوی شهرداری و متضمن حکمی نمی باشد که جنبه حاکمیتی و اجرایی داشته باشد، بلکه اخطاری است جهت اطلاع و دیگر این که دلیل و مدرک موثر و موجهی که موجب اجابت خواسته خویش گردد ارائه ننموده است و طرف شکایت وفق مقررات قانونی مستندا به ماده ۷ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ; اقدام نموده و به استناد مواد ۱۰ و ۱۱ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب ۱۳۹۲، شکایت وی غیر موجه تشخیص و حکم به رد شکایت وی صادر و اعلام می نماید. رأی صادره ظرف بیست روز پس از ابلاغ، به استناد ماده ۶۵ قانون اخیرالذکر قابل اعتراض در شعب تجدیدنظر دیوان عدالت اداری می باشد. ضمنا با عنایت به حکم صادره، دادنامه دستور توقف به شماره ۸۲۷-۳۰/۵/۹۲ در کلاسه پرونده ۹۲/۱/۸۵۴ کأن لم یکن می گردد.

رئیس شعبه اول دیوان عدالت اداری

آشورلو

رأی شعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری

در خصوص تجدیدنظر خواهی م.ع. به وکالت از ش. نسبت به رای شماره ۱۰۲۱ صادره از شعبه اول بدوی دیوان عدالت اداری، با عنایت به محتویات پرونده و ملاحظه سوابق و رأی مورد اعتراض؛ نظر به این که تجدیدنظرخواه تصریح نموده است که خواسته اش ابطال اخطاریه بوده است و اعتراض به اخطاریه ای که صرفا ابلاغ مصوبه دیگری است، قابل رسیدگی و استماع در دیوان عدالت اداری نیست و از طرفی، تجدیدنظرخواه دلیل موثری که نقض رأی معترض عنه را ایجاب نماید ارائه ننموده است؛ در نتیجه ضمن تلقی حکم معترض عنه به عنوان قرار با غیر موجه دانستن تجدیدنظرخواهی مستند به ماده ۷۲ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، قرار صادره از شعبه اول بدوی عینا تأیید می گردد. رأی صادره قطعی است.

مستشاران شعبه اول تجدیدنظر دیوان عدالت اداری

مولابیگی فرجی