رای شعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری درباره اثر عدم ذکر عنوان شغلی در بهره مندی از مزایای مشاغل سخت و زیان آور

از ویکی حقوق
نسخهٔ تاریخ ‏۲۱ اکتبر ۲۰۲۳، ساعت ۱۰:۴۵ توسط Itbot (بحث | مشارکت‌ها) (صفحه‌ای تازه حاوی «{{جعبه اطلاعات رای شعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری|شماره دادنامه=۹۴۰۹۹۷۰۹۵۵۹۰۱۰۹۲|تاریخ دادنامه=۱۳۹۴/۰۵/۱۴|نوع رأی=رأی شعبه|شعبه=شعبه ۹ تجدیدنظر دیوان عدالت اداری|قاضی=احمدخضرایی{{سخ}}زین العابدین تقوی{{سخ}}عبدالمنافی|موضوع=اثر عدم ذکر عنوان...» ایجاد کرد)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)
پرش به ناوبری پرش به جستجو
رای شعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری شماره ۹۴۰۹۹۷۰۹۵۵۹۰۱۰۹۲
شماره دادنامه۹۴۰۹۹۷۰۹۵۵۹۰۱۰۹۲
تاریخ دادنامه۱۳۹۴/۰۵/۱۴
نوع رأیرأی شعبه
نوع مرجعشعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری
شعبهشعبه ۹ تجدیدنظر دیوان عدالت اداری
گروه رأیاداری
موضوعاثر عدم ذکر عنوان شغلی در بهره مندی از مزایای مشاغل سخت و زیان آور
قاضیاحمدخضرایی
زین العابدین تقوی
عبدالمنافی

رای شعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری درباره اثر عدم ذکر عنوان شغلی در بهره مندی از مزایای مشاغل سخت و زیان آور: در صورت احراز سخت و زیان آور بودن شغل از سوی کمیته استانی، عدم ذکر عنوان شغلی در فهرست بیمه از سوی کارفرما، سبب تضییع حقوق کارگر در بهره مندی از مزایای مشاغل سخت و زیان آور نمی گردد.

رأی شعبه بدوی دیوان عدالت اداری

نظر به اینکه حسب مدارک ابرازی شاکی آقای (م. الف.) از جمله کپی احکام کارگزینی که بیانگر عنوان شغلی وی به شرح خواسته بوده و سازمان آتش نشانی عناوین واقعی شاکی را در لیست ارسالی ذکر ننموده و عدم ذکر عنوان شغلی شاکی در لیست، نمی تواند سبب تضییع حقوق کارگر گردد، ضمن اینکه مشاغل مزبور هم از سوی کمیته استانی بررسی کننده مشاغل سخت و زیان آور تایید شده است، علی ای حال شعبه به استناد ماده ۳۹ قانون تامین اجتماعی و آیین نامه آن و مواد ۱۰ ، ۱۱ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری شکایت را موجه تشخیص و حکم به ورود شکایت و الزام سازمان آتش نشانی به اصلاح لیست ارسالی بیمه و الزام سازمان تامین اجتماعی به قبول و پذیرش اصلاحیه با عنوان شغلی واقعی و درج در سوابق بیمه ای صادر و اعلام می نماید. رای صادره ظرف مهلت ۲۰ روز پس از ابلاغ، قابل اعتراض در شعب محترم تجدیدنظر دیوان عدالت اداری می باشد.

رئیس شعبه ۱۶دیوان عدالت اداری - عبدالمنافی

رأی شعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری

با مداقه در اوراق و محتوای پرونده، نظر به این که دادنامه صادره از شعبه بدوی دیوان با رعایت تشریفات قانونی اصدار یافته و دلیل قانونی بر نقض آن وجود نداشته و از ناحیه تجدید نظر خواه هم ایرادی بر مخدوش بودن رای معترض عنه ابراز نشده است لذا شعبه نهم تجدید نظر دیوان با درنظر گرفتن مراتب فوق البیان به استناد ماده ۷۱ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب ۱۳۹۲ ضمن رد تجدید نظر خواهی دادنامه شعبه بدوی را تایید و ابرام می کند. رای صادره قطعی است.

رئیس و مستشار شعبه ۹ تجدیدنظر دیوان عدالت اداری

زین العابدین تقوی - احمد خضرایی