رای شعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری درباره احتساب ایام بلاتکلیفی فارغ التحصیلان دانشگاه تربیت معلم در سوابق خدمت

از ویکی حقوق
نسخهٔ تاریخ ‏۲۱ اکتبر ۲۰۲۳، ساعت ۱۱:۰۵ توسط Itbot (بحث | مشارکت‌ها) (صفحه‌ای تازه حاوی «{{جعبه اطلاعات رای شعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری|شماره دادنامه=۹۴۰۹۹۷۰۹۵۶۳۰۰۴۳۱|تاریخ دادنامه=۱۳۹۴/۰۷/۱۹|نوع رأی=رأی شعبه|شعبه=شعبه ۱۳ تجدیدنظر دیوان عدالت اداری|قاضی=محمدرضا دلاوری{{سخ}}نبی اله کرمی{{سخ}}کریمی|موضوع=احتساب ایام بلاتکلیفی ف...» ایجاد کرد)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)
پرش به ناوبری پرش به جستجو
رای شعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری شماره ۹۴۰۹۹۷۰۹۵۶۳۰۰۴۳۱
شماره دادنامه۹۴۰۹۹۷۰۹۵۶۳۰۰۴۳۱
تاریخ دادنامه۱۳۹۴/۰۷/۱۹
نوع رأیرأی شعبه
نوع مرجعشعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری
شعبهشعبه ۱۳ تجدیدنظر دیوان عدالت اداری
گروه رأیاداری
موضوعاحتساب ایام بلاتکلیفی فارغ التحصیلان دانشگاه تربیت معلم در سوابق خدمت
قاضیمحمدرضا دلاوری
نبی اله کرمی
کریمی

رای شعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری درباره احتساب ایام بلاتکلیفی فارغ التحصیلان دانشگاه تربیت معلم در سوابق خدمت: ایام بلاتکلیفی دانشجویان دانشگاه های تربیت معلم بعد از فراغت از تحصیل تا استخدام، جزء سابقه خدمتی ایشان محسوب شده و حقوق ایام مذکور میبایست تماما پرداخت گردد.

رأی شعبه بدوی دیوان عدالت اداری

با بررسی مندرجات اوراق پرونده و مراتب مذکور در گردش کار و با دقت در متن دادخواست که در ذیل آن خواهان پرداخت حق و حقوق ایام بلا تکلیفی نیز می باشد و با ملاحظه تصویر گواهینامه فارغ التحصیلی شاکیه از مرکز تربیت معلم شهید باهنر آذربایجان شرقی و سند تعهد ثبتی و اولین حکم کارگزینی، نظر به اینکه اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در لایحه تکمیلی که به شماره ... در دفتر این شعبه به ثبت رسیده به حکایت ضمایم پیوست آن ایام بلاتکلیفی شاکی بعد از فراغت از تحصیل تا استخدام و اشتغال رسمی مشارالیها را بمدت هفت ماه و یازده روز جزو سنوات خدمت رسمی وی محاسبه کرده است. در این قسمت به استناد بند ماده ۵۳ قانون تشکیلات وآئین دادرسی دیوان عدالت اداری بلحاظ انتفاء موضوع شکایت قرار رد شکایت صادر و اعلام می شود و نظر باینکه به خواسته دیگر شاکیه مبنی بر پرداخت حق و حقوق ایام بلاتکلیفی متعرض نشده است، در این خصوص به استناد آراء وحدت رویه شماره ۷۵۸ مورخ ۱۳۸۵/۱۱/۱۵ و شماره ۶۵۴ مورخ ۱۳۸۶/۸/۶ و شماره ۹۳۸ مورخ ۱۳۸۶/۹/۶ صادره از هیأت عمومی دیوان عدالت اداری شکایت وارد تشخیص و حکم بر الزام طرف شکایت به پرداخت حقوق متعلقه قانونی مدت مذکور در حق نامبرده صادر و اعلام می شود. رأی صادره به استناد ماده ۶۵ قانون فوق الذکر ظرف ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی در شعب محترم تجدیدنظر دیوان عدالت اداری می باشد.

رئیس شعبه ۴ دیوان عدالت اداری

کریمی

رأی شعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری

نظر به اینکه اعتراضات تجدیدنظر خواه به کیفیتی نیست که اساس استنباط شعبه بدوی را مخدوش نماید و یا سبب تزلزل و نتیجتا نقض رأی معترض به شود و از آنجایی که دادنامه مورد اعتراض منطبق با موازین قانونی صادر شده است و از جهت رعایت اصول و قواعد دادرسی نیز عاری از اشکال و ایراد می باشد. لذا با رد درخواست تجدیدنظرخواهی با استناد به ماده ۷۱ قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت رأی معترض به عینا تأیید و استوار می گردد. رأی صادره قطعی است.

مستشاران شعبه ۱۳ تجدیدنظر دیوان عدالت اداری

نبی اله کرمی - محمد رضا دلاوری